Yükleniyor...

Dijital Reklam Ajansında Aranacak 5 Şey

Dijital Reklam Ajansında Aranacak 5 Şey

Pazarlama dijital dünyaya gittikçe daha fazla kayarken, deneyimli bir dijital reklam ajansına ve sağlam bir dijital stratejiye sahip olmak her zamankinden daha önemli. Doğru dijital ajansı bulmak zor olabilir, ancak bu beş husus, seçeneklerinizi daraltmanıza ve markanız için doğru dijital ortağı seçmenize yardımcı olabilir.
 

1. Pazar Bilgisi ve Sürekli Eğitim

Ajansınız en son endüstri trendlerini takip ediyor mu? COVID-19 nedeniyle tüketici davranışlarındaki değişimlere uyum sağlıyorlar mı? 2021 Apple iOS güncellemeleri ve 3. taraf tanımlama bilgisi ile bekleyen izleme kısıtlamaları hakkında bir bakış açısına sahipler mi? Medya ortamı sürekli gelişiyor. Dijital ajansınız trendlere ayak uyduramıyorsa, güncel olmayan planlar alıyor ve gerçek zamanlı fırsatları kaçırıyor olabilirsiniz.
 

2. Şeffaflık ve İşbirliği

Güven üzerine kurulu bir ilişki, bir reklam ajansıyla çalışırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biridir. Veriler ve kampanya sonuçları konusunda şeffaflar mı? Yayınlandıktan sonra kampanyayı optimize etmenin yollarını arayacaklar mı? İşbirliğine dayalı, şeffaf bir ilişki, çok daha etkili bir reklam stratejisi ve daha iyi uzun vadeli sonuçlar sağlayacaktır. İçgüdülerinizle gidin, ancak onlara doğru soruları önceden sorduğunuzdan emin olun.  
 

3. Medya Araçları

Doğru planlama, satın alma, araştırma ve raporlama araçlarını kullanmak, bir dijital reklam kampanyasının performansını önemli ölçüde iyileştirebilir. Medya araçları, bir ajansın etkin bir kitle oluşturmasına, en iyi yerleşimleri hedeflemesine ve kampanyanızın hedeflerine ulaşması için verimli bir bütçe planlamasına olanak tanır.    
 

4. İzleme ve Öngörü Yetenekleri

Bir kampanyayı ilk reklam gösteriminden müşteri yolculuğu boyunca takip etmek, kampanyanın başarısının büyük bir resmini görmenizi sağlar. Ayrıca, kampanya ilerledikçe optimizasyonların ve A/B testlerinin uygulanmasına olanak tanır. Bir reklam ajansı, bir kullanıcının bir reklamı tıkladıktan sonra web sitenizle nasıl etkileşime girdiğini izlemek için hiçbir adım atmıyorsa, ajans muhtemelen dijital kampanyaları yürütme konusunda çok deneyimli değildir.

Kampanyalarınız hakkında bilgi edinmek ve web sitesi etkinliğine tam erişime sahip olmak için, web sitenizin koduna Google Etiket Yöneticisi gibi izleme pikselleri ve etiket yönetimi komut dosyaları eklenmelidir. 

 

5. Etkili Raporlama

Kaliteli raporlama, dijital ajansınızla şeffaflık ve işbirliğine dayanır. Kampanya raporları sağlandığında, kampanyanızın etkili bir şekilde optimize edilebilmesi için kullanıcı yolculuğunu, nelerin işe yarayıp nelerin çalışmadığını görebilmeniz gerekir. Ajansınızla işbirliği yapma ve potansiyel iyileştirmeleri tartışma fırsatı sağlamak için kampanya süresi boyunca sürekli raporlama toplantıları yapılmalıdır.

Potansiyel ajanslardan örnek bir müşteri raporu isteyin, böylece raporlama süreçlerinin nasıl göründüğü hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Bu, sağlayabileceği içgörü türleri hakkında size bir fikir verecektir.

Ajans365'in dijital uzmanları, görüntülü reklamcılık, web sitesi geliştirme ve izleme, SEO, içerik pazarlama ve daha pek çok konuda uzmanlık sunar. Doğru seçim olabileceğimizi düşünüyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin .

5 Aralık 2021 Pazar

Dijital

Reklam

Ajansında

Aranacak

5

Şey

DijitalReklamAjansındaAranacak5Şey

dijital

reklam

ajansinda

aranacak

5

sey

DijitalReklamAjansındaAranacak5Şey

Katalog Tasarımı
Katalog Tasarımı

Tasarımcılar olarak bizler için katalog tasarlarken en önemli şey yazı, resim ve renkler arasındaki uyumu sağlamaktır.

16 Ocak 2022 Pazar
SOSYAL MEDYA AJANSLARI
SOSYAL MEDYA AJANSLARI

Günümüzde sosyal medyanın yaygınlaşması, kurum ve markaların müşterileri ile iletişime geçme imkanını da beraberinde getirmiştir.

23 Aralık 2021 Perşembe
Başarılı Bir E-Ticaret Sitesi
Başarılı Bir E-Ticaret Sitesi

Ajans 365 CS- Ankara Reklam Ajansı E-ticaret sektörü geçen yıl çarpıcı bir şekilde büyüdü! COVID-19 nedeniyle birçok ticari mağaza kapandı, bu arada tam tersini yapan birçok e-ticaret işletmesi var!

5 Aralık 2021 Pazar
REKLAM AJANSLARI
REKLAM AJANSLARI

İlk kabul edilen reklam ajansı 1786'da William Taylor'dı. 1800 yılında James 'Jem' White tarafından Londra, Fleet Street'te başlatılan bir diğer erken ajans, sonunda, geç saatlerde iflas eden bir işe

17 Kasım 2021 Çarşamba
ÇANKAYA REKLAM AJANSI
ÇANKAYA REKLAM AJANSI

AJANS 365’TE KARŞINIZA YÜZDE YÜZ MEMNUNİYET VE KUSURSUZ HİZMET ANLAYIŞIYLA ÇIKIYORUZ.

25 Ağustos 2021 Çarşamba
Reklam ajansı ne yapar?
Reklam ajansı ne yapar?

İnsanların bize bir reklam ajansının ne yaptığını sorduğu ortaya çıkıyor. Bu oldukça meşru bir soru. Bu blog yazısımızla bu soruya cevap vermek istiyoruz!

20 Haziran 2021 Pazar
Reklam Ajansı Süreçleri
Reklam Ajansı Süreçleri

Reklam ajanslarının büyüklükleri ile sunduğu hizmetler ve sunduğu hizmetlerin ilgili firmaya sağladığı fayda arasında doğru bir orantı vardır.

5 Haziran 2021 Cumartesi
Reklam Ajansları
Reklam Ajansları

Günümüzün belki de en önemli pazarlama yöntemi haline gelen reklamlar çok çeşitli şekillerde birbirinden oldukça farklı iletişim kanalları aracılığıyla yapılabiliyor.

5 Haziran 2021 Cumartesi
Kurumsal Kimlik Kılavuzu
Kurumsal Kimlik Kılavuzu

Bir kurum veya işletmenin temel tasarımı olarak tanımlanan kurumsal kimlik tasarımları, hedef kitlenizin gözünde ilk aşamasını oluşturan tasarımlardandır.

23 Mayıs 2021 Pazar
Kurumsal Kimlik Tasarımı
Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı konusundaki tutumlarınız sektörünüzde lider bir konuma yükselme gibi hayalleriniz varsa, gerçekleşmesi için de bir kurumsal kimlik tasarımı uygulama planı ve stratejiniz vardır.

1 Nisan 2020 Çarşamba
En iyi Ankara Reklam Ajansları
En iyi Ankara Reklam Ajansları

Kurulduğu yıldan bu yana dünya çapında ve ulusalda farklı sektörlerde adını duyurmuş birçok marka ile iş birliği yapıp, çalıştığı markaların, geleneksel ve dijital medyadaki tüm iletişim çalışmaları için bütünleşik pazarlama iletişimi stratejilerini kreatif yaklaşımlarla üretiyoruz.

1 Nisan 2020 Çarşamba
Dijital Reklam Ajansı Nedir?
Dijital Reklam Ajansı Nedir?

Yerel reklam ajanslarından konsept olarak tamamen farklı konsepte sahiptir. Dijital Reklam Ajansları online sayılacak reklam alanlarında profesyonel şekilde faaliyet sürdüren şirketlerdir.

3 Mart 2020 Salı
Grafik Tasarımın Önemi
Grafik Tasarımın Önemi

Grafik tasarım, web site veya ilgi çekici işleriniz için yazı resim ve desenleri estetik bir şekilde düzenleme işine verilen genel isimdir. Çünkü grafik tasarım sadece iki kelimeden oluşan basite indirgenecek bir iş değildir.

29 Şubat 2020 Cumartesi
Web Tasarım ve Yazılım
Web Tasarım ve Yazılım

Web tasarım ve yazılım, dijital dünyada, markanın etkili olup olmayacağını belirleyen baş unsurlardan birisidir.

29 Şubat 2020 Cumartesi
Reklam Ajansları Nedir?
Reklam Ajansları Nedir?

Reklam ajansları genel olarak markanız için tüketici bir hedef kitlesi belirler. Tüketicilerin hedef kitlesinde ki uygun ortamların kullanılma sıklığını belirleyerek işinizi kolay hale getirirler.

29 Şubat 2020 Cumartesi
Ankara Web Tasarım Yazılım
Ankara Web Tasarım Yazılım

Ajans olarak sektörel bazda en uygun tasarımı yapmak için işimize önce sektörünüzü tanımaya çalışarak başlıyoruz. Ardından amaca en uygun, kurumsal kimlik çalışmasını en iyi yansıtan ve benzersiz işler çıkarmak için çok çalışıyoruz.

14 Şubat 2018 Çarşamba
Ankara Reklam Ajansları
Ankara Reklam Ajansları

Müşterilere ulaşmanın yollarının giderek arttığı günümüzde özellikle Ankara’da bulunan müşterilerimiz için dijital ve basılı reklamcılığın her alanında hizmet verebilen reklam ajansı olarak çok çalışıyoruz. Her alanda hedef kitlesine görünmek ve tanınmak isteyen müşterilerimizin ihtiyaçlarını analiz ederek en sağlıklı çözümleri tespit ederek sunuyoruz.

3 Ocak 2018 Çarşamba
445 0 365